Media King TV Box Set

Dinamo Blog!
Blog
petak, siječanj 2, 2009
Fenomenalni Modrić zabio za Spurse u pobjedi nad Wiganom u FA kupu TOTTENHAM je odigrao odlično drugo poluvrijeme, te na kraju slavio sa 3:1 protiv Wigana. Najbolji pojedinac Spursa, Luka Modrić, zabio je drugi pogodak.

U sedmoj minuti je Modrić odlično od prve proigrao Pavljučenka, ovaj mu je vratio povratnu loptu, a onda je hrvatski reprezentativac pucaos visine šesnaesterca, no njegov lopta je otišla pored vratiju.

Tijekom prvoga dijela Modrić je podijelio nekoliko fenomenalnih lopti "sa očima", gurao svoje suigrače u izgledne poluprilike i prilike, no nitko nije mogao stvoriti neku stopostonu šansu iz koje bi se matiralo vratara Wigana Kingston. U 44. minuti, je Modrićev udarac zaustavio vratar Wigana Richard Kingston.

Ćorluka je bio standardno siguran u zadnjem redu, imao nekoliko "izleta" prema naprijed i to je bilo sve što se tiče prvog poluvremena. Bent i Pavljučenko su djelovali nemoćno, neorganizirano i neubojito.

Na početku nastavka stvari su se promijenile. Brža i organiziranija igra rezultirala je vodstvom Tottenhama na samom početku drugog dijela. Redknapp je u drugom dijelu uveo Fraziera Campbella koji je "oslobodio" ostale veznjake, te omogućio više opasnih prilika za domaćina.

Spursi su došli u vodstvo pogotkom Pavljučenka u 52. minuti. Mladi Frazier Campbell je dobio odličnu dubinsku loptu, zaobišao vratara Kingstona, a ovaj ga je oborio. Rus je bio siguran izvođač s bijele točke. Poslao je Kingstona u lijevu stranu, a loptu u desni donji kut.

Fenomenalni Modrić postigao pogodak glavom

Nakon vodstva Spursa Wigan je priprijetio, Modrić nije toliko ima loptu u nogama jer su napadi domaćina išli preko krila. No, nije dugo Luka mirovao.

Lijepo je prošao u 71. minuti po lijevoj strani, prevario jednog igrača Wigana, no nije mu ostalo snage za završni udarac s nekoliko metara od gola. Minutu kasnije je proigrao Bentleyja, no udarac Tottenhamova krila je završio u naručju Kingstona.

Ćorluka je i u nastavku bio siguran, nije imao nekakvih obrambenih kikseva te je dobro izlazio prema sredini terena.

U 77. minuti je Luka Modrić nagrađen za sva trud u ovoj utakmici i još jednu odličnu izvedbu. Ćorluka je proigrao O'Haru, ovaj je pucao iz daljine, lopta je pogodila stativu, a odbijanac je u padu glavom Modrić pospremio u mrežu iza nemoćnog Kingstona.

Gosti su smanjili preko Henryja Camare u 88. minuti te probudili nadu u izjednačenje i uzvrat na svojem stadionu.

Modrić je zamijenjen u 92. minuti, kada je ušao Lennon te je doživio ovacije cijelog stadiona. Engleski komentatori istaknuli su kada je izlazio da je igrao fenomenalno.

Nakon jedne kontre u posljednjoj minuti sudačke nadoknade, Zokora je proigrao Pavljučenka na desnoj strani, koji odličnim udarcem s 18 metara još jednom matira Kingstona za potvrdu pobjede Spursa.

Ovo je prva pobjeda momčadi Harryja Redknappa u posljednjih šest odigranih utakmica (u svim natjecanjima) i njome je izborio četvrto kolo FA Kupa u kojem će igrati protiv pobjednika ogleda između Stokea i trećeligaša Hartlepoola.

Tottenham - Wigan 3:1 (Pavljučenko 52, 90+3, Modrić 77 / Camara 88')

Tottenham: Gomes, Ćorluka, Bale, Dawson, Woodgate, Bentley, Zokora, O'Hara, Modrić, Pavljučenko, Bent

Wigan: Kingston, Palacios, Scharner, Kilbane, Brown, Valencia, Boyce, De Ridder, Bramble, Kapo, Camara

modricfansite @ 23:18 |Komentiraj | Komentari: 7 | Prikaži komentare