Dinamo Blog!
Blog
ponedjeljak, ožujak 23, 2009
NA INTERNET stranici Eurosporta i ovog su ponedjeljka pregledali ocjene premierligaških nogometaša u pet najtiražnijih dnevnih listova na Otoku.

Prema izvjestiteljima Suna, Timesa, Guardiana, Daily Mirrora i Daily Maila mjesto u najboljoj momčadi 30. kola Premiershipa zaslužio je veznjak Tottenhama i hrvatske reprezentacije Luka Modrić. Ukupno je 24-godišnji veznjak za odličnu igru i gol odluke u pobjedi (1-0) nad Chelseajem zaslužio 40 bodova, što daje prosječnu ocjenu osam.

Više je, 43 boda, skupio jedino Steven Gerrard, veznjak Liverpoola koji je hat-trickom u domaćoj pobjedi (5-0) nad Aston Villom stigao do brojke od 13 premierligaških golova. Uz Modrića mjesto u momčadi tjedna iz Tottenhama su zaslužili lijevi branič Benoit Assou-Ekotto, te srednji branič Ledley King.

U najgoroj momčadi kola mjesta se našlo za ček šestoricu nogometaša Aston Ville (Friedel, Reo-Coker, Davies, Luke Young, Stilian Petrov i Ashley Young).

Momčad tjedna po izbori pet najtiražnijih engleskih dnevnika (sastavlja Eurosport.com):

Schwarzer (Fulham) 40 bodova - Richards (Manchester City) 37, Hangeland (Fulham) 39, King (Tottenham) 38, Assou-Ekotto (Tottenham) 35 - Kuyt (Liverpool) 37, Gerrard (Liverpool) 43, Murphy (Fulham) 40, Modrić (Tottenham) 40 - Crouch (Portsmouth) 40, Van Persie (Arsenal) 38

modricfansite @ 17:35 |Komentiraj | Komentari: 23 | Prikaži komentare
subota, ožujak 21, 2009
GOLOM hrvatskog reprezentativca Luke Modrića, Tottenham je na White Hart Laneu srušio londonski Chelsea i tako se još više približio vrhu Premierlige.

Bila je to jedna vrlo tvrda utakmica, međutim prilika nije nedostajalo. Slijedom toga ponajbolji akteri su bili vratari Heurelho Gomes i Peter Čech. Treba još naravno izdvojiti i našeg Modrića te asistenta za pobjedonosni gol Aarona Lennona, koji je dosta pomutnje unosio u obranu momčadi sa Stamford Bridgea.

Početak kasnio zbog sumnjivog paketa na White Hart Laneu

Sam početak utakmice kasnio je pola sata, jer su policajci na stadionu uočili nekakav sumnjivi paket. Nakon pola sata potencijalna prijetnja bila je uklonjena i utakmica je mogla početi. Prvo poluvrijeme prošlo je bez pravih prilika, izdvajamo tek pokušaje kapetana Robbieja Keanea i Jenasa u redovima domaćina te Essiena i Drogbe u redovima Chelsea.

Već na početku drugog dijela domaćini su stigli u vodstvo. Aaron Lennon prošao je po desnom krilu, zatim zavrnuo prizemno u sredinu gdje je na loptu naletio Modrić i sa petnaestak metara ga plasirao u donji lijevi kut Čechova gola. Sjajan je to bio pogodak našeg reprezentativca.

Nakon sjajnog Modrićeva gola Tottenham se povukao u kućicu

Nakon gola Tottenham se malo povukao, čekavši tako priliku iz kontranapada. Uslijedio je veliki pritisak Gostiju što je rezultirao nekolicinom dobrih prilika, posebno pred sam kraj utakmice kad su se domaćini panično branili.

Tako primjerice u 63. minuti nakon ubačaja Bosingwe Lampard na drugoj stativi nije sa nekoliko metara uspio svladati Gomesa. Još bolju priliku imali su u 79. minuti kada je ubacio Lampard, a Terry sa pet, šest metara pucao glavom, međutim sjajnom je reakcijom obranio to Heurelho Gomes.

Tottenham na kraju pomilovala sreća

Pred sam kraj utakmice još jednu veliku priliku imali su puleni Guusa Hiddinka, no, nisu imali sreće. Naime, nakon ubačaja sa desne strane Alex je glavom pucao, međutim lopta se zaustavila na grede. Na koncu što reći, nego pohvaliti Tottenham i Modrića. ova je bila velika njegova partije, a Tottenham je napokon na radost svojih navijača krenuo prema vrhu Premierlige.

Tijek utakmice:

Tottenham - Chelsea   1:0

Sastavi:

Tottenham: Gomes, Ćorluka, Woodgate, King, Ekotto, Lennon, Jenas, Palacios, Modrić, Bent, Keane

Chelsea: Čech, Bosingwa, Alex, Terry, Cole, Essien, Ballack, Lampard, Belletti, Drogba, Anelka

Prvo poluvrijeme:

Iz za sada još neutvrđenih razlika policija je odgodila početak utakmica za pola sata... Navodno je na stadionu uočen neki sumnjivi paket. Nakon pola sata potencijalna prijetnja je uklonjena i utakmica je počela.

Nakon prvih pet minuta nema pravih prilika, momčadi ispituju snage na sredini terena. U 7. minuti prva ozbiljnija prilika na utakmici. Sa dvadesetak metara snažno je pucao Essien, međutim uz manje probleme primiruje to Gomes.

Minutu kasnije uzvratio je Jeremaine Jenas, međutim njegov udarac sa ruba kaznenog prostora, nešto iskosa desno završio je malo poviše gola. U 18. minuti nova prijetnja domaćina. Keane se izborio za loptu pa pucao neometan sa petnaestak metara iskosa lijevo, međutim, spreman je Peter Čech.

U 25. minuti lijepa kombinacija domaćina. Ćorluka je prošao po desnom krilu, lijepo prizemno ubacio u sredinu gdje Keane puca iz prve, ali ravno u Čecha. Bila je to izgledna prilika za Tottenham.

Sedam minuta kasnije u lijepoj prilici se našao Anelka, međutim, njegov udarac sa petnaestak metara, dobrom reakcijom brani Heurelho Gomes. Na drugoj strani solo akcijom je pokušao Keane na koncu zapucao, ali spreman je bio Čech. Do kraja poluvremena nije bio ozbiljnijih prilika...

Drugo poluvrijeme:

Počelo je drugo poluvrijeme.

Gol za Tottenham! Od 49. minute vode domaćini na White Hart Laneu. Aaron Lennon prošao je po desnom krilu, zatim zavrnuo prizemno u sredinu gdje je na loptu naletio Modrić i sa petnaetak metara ga plasirao u donji lijevi kut Čechova gola. Sjajan pogodak našeg reprezentativca.

Osam minuta kasnije gotovo identična akcija Tottenhama. Lennon je opet prošao po desnoj strani zavrnuo u sredinu, međutim ovaj put Modrih nije dobro zahvatio loptu pa je ona bila laki plijen za češkog vratara na golu Chelsea.

U 63. minuti imali su gosti priliku za izjednačenje, međutim nakon ubačaja Bosingwe Lampard se na drugoj stativi nije najbolje snašao pa Gomes krajnjim naporom izbija loptu u korner. Nekoliko minuta kasnije opet prijeti Chelsea preko Didiera Drogbe koji je dobro pucao, ali ipak nedovoljno da svlada Gomesa.

Uzvratio je Tottenham, ali i Jenasov je udarac neprecizan. Sve više stišću gosti koji žele do boda, kako bi barem malo iskoristili Manchesterov posrtaj kod Fulhama.

Prilika za Chelsea! U 79. minuti sjajna prilika Chelsea za izjednačenje. Iz slobodnjaka je ubacio Lampard, Terry je sa pet, šest metara pucao glavom, ali sjajnom reakcijom brani danas uz Modrića najbolji igrač utakmice Heurelho Gomes.

Prilika za Chelsea! Samo nekoliko trenutaka prije posljednjeg sučevog zvižduka nakon ubačaja sa desne strane Alex je glavom pucao, međutim lopta se zaustavila na stativi.

Kraj

modricfansite @ 18:42 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
ponedjeljak, siječanj 12, 2009
Engleski mediji: Ćorluka solidan, Modriću slabe ocjene NOGOMETAŠI Tottenhama nakon 21. kola Premiershipa nisu imali razloga za zadovoljstvo, jer su doživjeli novi poraz (11. ove sezone). Na gostovanju kod Wigana poraženi su 1:0 golom Figueroe u sudačkoj nadoknadi.

Oba hrvatska reprezentativca u dresu Spursa Luka Modrić i Vedran Ćorluka započeli su utakmicu u prvih 11, s tim da je Ćorluka odigrao svih 90 minuta, a Modrić je zamijenjen u 58. minuti.

Ćorluka je za svoju igru od Suna i Sky Sportsa ocijenjen jednako, šesticom. Modrić je za svoj nastup od Suna zaradio peticu, a istu mu je ocjenu udijelio i Sky Sports uz komentar da je “ponudio malo”.

Najbolji igrač utakmice prema Sky Sportsu bio je Tottenhamov Michael Dawson s osmicom, dok je prema Sunu najbolji bio Wiganov Wilson Palacios s istom ocjenom.

modricfansite @ 14:26 |Komentiraj | Komentari: 6 | Prikaži komentare
petak, siječanj 2, 2009
Fenomenalni Modrić zabio za Spurse u pobjedi nad Wiganom u FA kupu TOTTENHAM je odigrao odlično drugo poluvrijeme, te na kraju slavio sa 3:1 protiv Wigana. Najbolji pojedinac Spursa, Luka Modrić, zabio je drugi pogodak.

U sedmoj minuti je Modrić odlično od prve proigrao Pavljučenka, ovaj mu je vratio povratnu loptu, a onda je hrvatski reprezentativac pucaos visine šesnaesterca, no njegov lopta je otišla pored vratiju.

Tijekom prvoga dijela Modrić je podijelio nekoliko fenomenalnih lopti "sa očima", gurao svoje suigrače u izgledne poluprilike i prilike, no nitko nije mogao stvoriti neku stopostonu šansu iz koje bi se matiralo vratara Wigana Kingston. U 44. minuti, je Modrićev udarac zaustavio vratar Wigana Richard Kingston.

Ćorluka je bio standardno siguran u zadnjem redu, imao nekoliko "izleta" prema naprijed i to je bilo sve što se tiče prvog poluvremena. Bent i Pavljučenko su djelovali nemoćno, neorganizirano i neubojito.

Na početku nastavka stvari su se promijenile. Brža i organiziranija igra rezultirala je vodstvom Tottenhama na samom početku drugog dijela. Redknapp je u drugom dijelu uveo Fraziera Campbella koji je "oslobodio" ostale veznjake, te omogućio više opasnih prilika za domaćina.

Spursi su došli u vodstvo pogotkom Pavljučenka u 52. minuti. Mladi Frazier Campbell je dobio odličnu dubinsku loptu, zaobišao vratara Kingstona, a ovaj ga je oborio. Rus je bio siguran izvođač s bijele točke. Poslao je Kingstona u lijevu stranu, a loptu u desni donji kut.

Fenomenalni Modrić postigao pogodak glavom

Nakon vodstva Spursa Wigan je priprijetio, Modrić nije toliko ima loptu u nogama jer su napadi domaćina išli preko krila. No, nije dugo Luka mirovao.

Lijepo je prošao u 71. minuti po lijevoj strani, prevario jednog igrača Wigana, no nije mu ostalo snage za završni udarac s nekoliko metara od gola. Minutu kasnije je proigrao Bentleyja, no udarac Tottenhamova krila je završio u naručju Kingstona.

Ćorluka je i u nastavku bio siguran, nije imao nekakvih obrambenih kikseva te je dobro izlazio prema sredini terena.

U 77. minuti je Luka Modrić nagrađen za sva trud u ovoj utakmici i još jednu odličnu izvedbu. Ćorluka je proigrao O'Haru, ovaj je pucao iz daljine, lopta je pogodila stativu, a odbijanac je u padu glavom Modrić pospremio u mrežu iza nemoćnog Kingstona.

Gosti su smanjili preko Henryja Camare u 88. minuti te probudili nadu u izjednačenje i uzvrat na svojem stadionu.

Modrić je zamijenjen u 92. minuti, kada je ušao Lennon te je doživio ovacije cijelog stadiona. Engleski komentatori istaknuli su kada je izlazio da je igrao fenomenalno.

Nakon jedne kontre u posljednjoj minuti sudačke nadoknade, Zokora je proigrao Pavljučenka na desnoj strani, koji odličnim udarcem s 18 metara još jednom matira Kingstona za potvrdu pobjede Spursa.

Ovo je prva pobjeda momčadi Harryja Redknappa u posljednjih šest odigranih utakmica (u svim natjecanjima) i njome je izborio četvrto kolo FA Kupa u kojem će igrati protiv pobjednika ogleda između Stokea i trećeligaša Hartlepoola.

Tottenham - Wigan 3:1 (Pavljučenko 52, 90+3, Modrić 77 / Camara 88')

Tottenham: Gomes, Ćorluka, Bale, Dawson, Woodgate, Bentley, Zokora, O'Hara, Modrić, Pavljučenko, Bent

Wigan: Kingston, Palacios, Scharner, Kilbane, Brown, Valencia, Boyce, De Ridder, Bramble, Kapo, Camara

modricfansite @ 23:18 |Komentiraj | Komentari: 7 | Prikaži komentare